WYJAZDY
WYDARZENIA
14.10.16r. młodzież klas II i III gimnazjum brała udział w imprezie profilaktycznej „Niećpa” w Hali Gryfia w Słupsku. Tegorocznym gościem była Patrycja Markowska i zespół 100%. Niećpa to ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce uzależnień.
28.10.16r. uczniowie kl. IVa i IVb wybrali się do kina w Lęborku na Film pt. „Bociany”. Serdecznie dziękujemy pani A. Woźniak za zorganizowanie darmowych biletów. - Z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie klas I SP wybrali się do kina na film animowany pt:,,Vajana –skarb oceanu. .
25.10.16r. klasy Va i Vb wzięły udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Na spotkaniu trwającym około 2 godzin uczestnicy brali udział w pełnej przygód i niebezpieczeństw wyprawie po przyprawy! Był to nieco inny sposób na poznanie zbiorów Oddziału Sztuki Dawnej i historii XVII-wiecznego Gdańska. Następnie uczniowie wraz z opiekunkami pojechali do kina w Gdyni, gdzie obejrzeli film pt. „Bociany”. .
29.10.2016r. uczniowie klas III gimn. mieli możliwość obejrzenia w auli „Mechanika" w Lęborku musicalu pt . „Szepty serc". Spektakl realizowany był w ramach projektu profilaktycznego " Wartością możemy być dla siebie", przez grupę artstyczną ENOSIS PaT Lębork. To niezwykłe przedstawienie przygotowywane było pod okiem specjalistów z zakresu choreografii, aktorstwa, wokalu, aranżacji muzycznej i techniki scenicznej. Młodzież przygotowująca spektakl pragnęła głośno powiedzieć widzom, jakie skutki może nieść za sobą mowa nienawiści. Spektakl dotykał ciemnych stron natury człowieka, słowo w nim wypowiadane miało naprawdę ogromną siłę. Mowa nienawiści - tak niestety powszechna i widoczna wśród nas - była w tym spektaklu na wyciągnięcie dłoni. .
26.09.16r. w szkole w Zakrzewie obchodziliśmy ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Dzieci miały możliwość skosztowania ziemniaków upieczonych w ognisku. Szczególne podziękowania dla państwa Kamili i Jacka Gumieniak za pomoc w organizacji tego święta.
W miesiącu październiku w naszej szkole miał miejsce ,,TYDZIEŃ OWOCOWO-WARZYWNY”. Podczas godziny wychowawczej, zajęć artystycznych, technicznych uczniowie przygotowywali zdrowy posiłek tj. zdrowe kanapki, sałatki, koktajle, soki, desery owocowe itp. Była to znakomita zabawa jak i promocja zdrowego odżywiania wśród uczniów. .
14.11.2016r. Szkolne Koło Pierwszej Pomocy - Block Adriana, Kaczykowska Agnieszka, Stanisławska Karolina, Tłuścik Kinga, Wałdowski Błażej i Potrykus Błażej przygotowali z opiekunem p. H. Kożyczkowską warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów kl. III a i b SP. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami udzielania pomocy w razie krwotoków, złamań, utracie przytomności, braku oddechu oraz przy zakrztuszeniach. .
29.09.16r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego ZS w Lini. Przewodniczącą została Paulina Bullmann, zastępcą Julia Schmidtke, a protokolantem Karolina Stanisławska. Członkowie SU: Agnieszka Grzenkowicz, Ewa Grzenkowicz, Julia Wrońska, Wiktor Bednarek, Julia Bronk, Agnieszka Kaczykowska. Opiekunami SU zostali: Sylwia Miszk i Rafał Bronk. .
06.10.16r. w Zespole Szkół w Lini odbył się Dzień Językowy. .
Uczniowie klas I realizują program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka’’. Jest to program uczący dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu, w kontakcie z obcą osobą. Uczniowie otrzymali Książeczki, w których zawarte są w ciekawy sposób te zasady. Przygotowana została również broszura dla rodziców, w jaki sposób uczyć swoje dziecko zasad bezpieczeństwa. .
09.10.16r. odbyła się w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini, z inicjatywy nauczycieli uczących w Zespole Szkół w Lini, XVI Niedziela Papieska pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły malowali na lekcjach religii prace plastyczne związane z Ojcem Świętym. Najpiękniejsze z nich zostały zaprezentowane w kościele, na które można było zagłosować w czterech kategoriach: klasy 0-I, II-III, IV-VI i Gimnazjum. Zwycięzcami zostali: w kategorii 0-I: Nikola Walkusz kl.0a (I miejsce), Martyna Rybicka kl. Ia (II miejsce), Nikola Albecka kl. Ib (III miejsce); w kategorii II-III: Fabian Walkusz kl. IIa (I miejsce), Wiktoria Labuda kl. IIIa (II miejsce), Julia Złoch kl. IIIa (III miejsce); w kategorii IV-VI: Weronika Dawidowska kl. VIa (I miejsce), Kamila Stencel kl. VIb (II miejsce), Daria Walkusz kl. VIa i Karolina Elwart kl. VIb (III miejsce); w kategorii Gimnazjum: Agnieszka Kaczykowska kl. IIIb (I miejsce), Karolina Stanisławska kl. IIIa (II miejsce), Karina Grzenkowicz kl. IIa (III miejsce). Nagrody zostały wręczone na apelu z okazji Odzyskania Niepodległości (nagrody ufundował ks. proboszcz). .
Wolontariusze ZS w Lini wraz z opiekunami zorganizowali akcję „Pomoc dla Błażeja” poszkodowanego w pożarze. Zbiórka pieniędzy odbywała się w szkole od dnia 10.10.2016 do dnia 14.10.2016. Dnia 16.10.2016 odbyła się kwesta w Lini, Niepoczołowicach i Kętrzynie. Zebraliśmy kwotę 2,990.86 zł, która wpłynęła na konto „Stowarzyszenia Bądźmy Razem” i wspomoże Błażeja w powrocie do zdrowia. Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom i mieszkańcom naszej parafii za okazane serce poprzez wsparcie naszej akcji. .
Klub Wolontariusza przeprowadzał akcję programu wychowawczego pt. „Wychowanie przez czytanie”. Wolontariuszki przez okres od 04-09.11.2016 czytały dzieciom przebywającym na świetlicy książki i przeprowadzały zajęcia pod kontem przeczytanej literatury. .
08.11.16r. w szkole w Zakrzewie odbyła się akcja ,,ŚNIADANIE DAJE MOC!. Tego dnia dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dbania o zdrowie, wartości odżywcze wielu produktów. Wspólnie z wychowawcami uczniowie przygotowali zdrowe, drugie śniadanie. .
W dniach 10-11.10.2016r. odbył się w naszej szkole rekomendowany program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów. W programie wzięli udział uczniowie klas II i III Gimnazjum ich rodzice oraz wszyscy nauczyciele. Program obejmował następujące obszary: profilaktykę korzystania z substancji psychoaktywnych, wychowanie ku miłości i odpowiedzialność za swoją seksualność, profilaktyka przemocy. .
07.11.16r. w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień kundelka”. W tym dniu odwiedził nas dogoterapeuta z psem Molly. .
24.11.16r. obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień pluszowego misia”. W tym dniu odbyły się zabawy i konkursy z „żywymi i wesołymi” misiami (Panda, Kubuś Puchatek, Król Julian) zespołu „Duo-pablo”. .
16.11.16r. odbyły się w szkole warsztaty laboratoryjne pt. „Kuchnia molekularna”. - W listopadzie odbyła się zbiórka nakrętek dla Nikodema na operację serca. .