KONKURSY            SPORT         INNEWizyta uczniów klas II w miejskiej bibliotece w Lęborku.


       Dnia 20 listopada 2017r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę miejska w Lęborku. Głównym bohaterem spotkania był Kubuś Puchatek. Dzieci miały możliwość poznania nowych przygód sympatycznego misia. Były zabawy, rysowanie postaci, zagadki. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom różne regały z książkami, multimediami, oraz zapoznała z zasadami pracy biblioteki. Na koniec spotkania odwiedziliśmy ,,Smoczą jamę’’, gdzie odbywają się ciekawe spotkania z autorami książek.

     

     
NDRZEJKI W SZKOLE W ZAKRZEWIE


       29 listopada 2017 r. w szkole w Zakrzewie odbyła się wspaniała zabawa andrzejkowa. Były tańce , konkursy, zagadki. Najmłodsi przygotowali w tym dniu zdrowe, andrzejkowe kanapeczki. Oczywiście było również trochę słodkości. Wszyscy wspaniale się bawili, o czym świadczyły uśmiechy dzieci i nauczycieli.

     

     

     


Śniadanie daje moc!


     

     

     Wycieczka klas 0 do Biblioteki i Parku Chrobrego w Lęborku

biblioteka1 biblioteka2 biblioteka3 biblioteka4 biblioteka5 biblioteka6 biblioteka7 biblioteka8 biblioteka9 biblioteka10 biblioteka11 biblioteka12 biblioteka13 biblioteka14 biblioteka15

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR „GRAND-PRIX” LĘBORKA SEZONU 2017/2018

       W dniu 04.11.2017r. 6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar „Grand-Prix” Lęborka.Najlepszą zawodniczką z naszej szkoły została Weronika Dawidowska kl. VII a startując na dystansie 910 m., zajęła II miejsce. Otrzymała medal, dyplom i nagrodę rzeczową.
       Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:
VI miejsce – Filip Walkusz kl. V a
V miejsce Mikołaj Janca kl. VII a
Gimnazjum - chłopcy
VI miejsce – Jakub Grzenkowicz kl. III b
VII miejsce – Szymon Walkusz kl. III b
VIII miejsce – Szymon Bobrucki kl. III b
       Wyjazd na zawody został zorganizowany przez Teresę Hirsz.

     

     

Ślubowanie klas pierwszych


          W dn.18.10.2017r. w szkole w Lini odbyło się Ślubowanie klas I. 29 pierwszoklasistów złożyło przyrzeczenia na sztandar szkoły i zostało pasowanych na uczniów. Pasowania dokonała p.dyrektor Barbara Klebba.
          Oprócz rodziców, na uroczystość przybyli zaproszeni goście dyrektor GDK w Lini – p. Jan Trofimowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Beata Noculak.
          Pierwszoklasiści dzielnie zaprezentowali część artystyczną, do której przygotowały ich wychowawczynie – p. Hanna Wetta i p. Elżbieta Grzenkowitz.
Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów, życzeń i otrzymali wspaniale prezenty : przybory szkolne, słodycze, gry, piłki oraz bilety wstępu do Sali Zabaw ,,Funky Monkey”.
          Miłą niespodziankę sprawili uczniowie klas III, którzy przywitali młodszych kolegów piosenką i własnoręcznie wykonanymi upominkami. Rodzice natomiast zadbali o wspaniały poczęstunek.
          Ten dzień – jakże ważny dla każdego ucznia – na pewno długo pozostanie im w pamięci.

GALERIA(kliknij, aby powiększyć)

ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Dzień Edukacji Narodowej


          Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy 13 października. Uczniowie każdej klasy przygotowali życzenia dla nauczycieli. Zapisali je na czerwonych serduszkach i powiesili na drzwiach do pokoju nauczycielskiego. Ten pomysł był dobrym akcentem na początek dnia.
          Nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście i uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem p. Iwony Olszewskiej i p. Marcina Mielewczyka. Wspaniała gra aktorska i dobre teksty rozbawiły publiczność. Na koniec były piękne życzenia od uczniów oraz od Pani Dyrektor.
     

               8 października br. w Szkole Podstawowej im. L. Teligi w Lini obchodzono XVII Dzień Papieski. Uroczystość szkolną rozpoczął ks. Łukasz Nowotny, który poddał refleksji hasło tegorocznego dnia „Idźmy naprzód z nadzieją”. Następnie dzieci i młodzież szkolna w części artystycznej pochyliła się nad życiem Jana Pawła II. Wśród piosenek, poezji papieża, tańca była też prezentacja, która przeniosła nas w tamte czasy. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas I – VI związany z życiem papieża. Laureatami tego konkursu zostali:
I msc – Maja Walkusz Va, I msc – Anna Kowalik IIa i Oliwia Maszota IIIa,
III msc – Wiktoria Labuda IVa i Klaudia Pipka Va.
Wyróżnienie otrzymały: Martyna Rybicka IIa, Sara Woźniak Va, Wiktoria Wasilewska IVb.
Uczniowie mieli też możliwość zweryfikować swoja wiedzę nt. Jana Pawła II. Najlepszymi okazali się: Mateusz Neumiller z VIIb, Artur Szczepaniak VIIb i Oliwia Noculak IIIa.
          Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której można było skosztować przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO!


          Przez cały pierwszy tydzień października uczniowie klasy II realizowali scenariusze, które pozwoliły im umiejscowić różne produkty w Piramidzie Zdrowia oraz uświadomić , że dostarczanie ich w odpowiedniej ilości każdego dnia, gwarantuje zdrowie i odporność na choroby. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, zagadki, wykonywały ,,ziemniakowe stworki’’ oraz wspólnie przygotowały sałatkę jarzynową.

GALERIA(kliknij, aby powiększyć)

smacznie= smacznie= smacznie= smacznie= smacznie= smacznie= smacznie= smacznie=

U R A T U J M Y     K R A I N Ę     B A Ś N I!


          Dnia 4 października naszą placówkę odwiedzili aktorzy teatru "Magik" z Białegostoku. Zaprezentowali nam sztukę pt.: „Uratujmy Krainę Baśni”. Był to teatr interaktywny co oznaczało, że możemy w nim brać czynny udział. Tematem przedstawienia była pomoc w ratowaniu Krainy Baśni, która została zagrożona przez Telewizorek. Uwięził on postacie z baśni w „Księdze baśni” tak, że nie można było jej otworzyć. Wszyscy bohaterowie z „Księgi baśni” prosili o pomoc – Kot w butach, księżniczka uwięziona w wieży zamku a nawet smok. Krainę Baśni uratował Jacek wraz z jednym uczniem naszej szkoły. Morał przedstawienia był taki, żebyśmy nie tylko oglądali bajki w TV lecz zaglądali do książek z baśniami.


     

     KONCERT W FILHARMONII

          3.10.2017r. uczniowie kl. VIa, VIb, Va, Vb pojechali na koncert do Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku. Koncert był złożony z piosenek z popularnych filmów fabularnych i animowanych dla dzieci. Uczniowie mogli usłyszeć muzykę z przebojów kinowych t.j. Sing, Vaiana, Kraina lodu, Piraci z Karaibów w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Było to niesamowite przeżycie. Koncert był tak przygotowany, że dzieci mogły aktywnie w nim uczestniczyć.
          Organizatorami wyjazdu byli wychowawcy: Katarzyna Stolc, Rafał Bronk, Hanna Kożyczkowska i Marcin Mielewczyk.

GALERIA(kliknij, aby powiększyć)

filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia filharmonia

Święto ziemniaka!


       Dnia 29 września w szkole w Zakrzewie obchodziliśmy ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Ten dzień połączyliśmy z Dniem Chłopca. Po śniadaniu na deser częstowaliśmy się upieczonym w ognisku ziemniaczkiem. Wszystkim bardzo smakowało!

GALERIA(kliknij, aby powiększyć)

dzień ziemniaka dzień ziemniaka dzień ziemniaka dzień ziemniaka dzień ziemniakaBIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR „GRAND-PRIX” LĘBORKA SEZONU 2017/2018

W dniu 30. 09. 2017r. 6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar „Grand-Prix” Lęborka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lini brali udział w biegach w różnych kategoriach wiekowych, zajmując następujące miejsca
SP chłopcy – rocznik 2005 i 2004 startowali na dystansie 910m. Na 15 startujących zawodników zdobyli następujące miejsca :
          4 miejsce – Mikołaj Janca kl. VII b
          6 miejsce – Szymon Hildebrandt kl. VII a
SP dziewczęta – rocznik 2005 i 2004 startowały na dystansie 910m.
Na 21 startujących zdobyły następujące miejsca:
          3 miejsce - Weronika Dawidowska kl. VII a
          5 miejsce - Aleksandra Gańska kl. VII b
Gimnazjum chłopcy – rocznik 2003, 2002 startowali na dystansie 1390m.
Zajęli następujące miejsca:
          3 miejsce – Jakub Grzenkowicz kl. III b
          4 miejsce – Szymon Bobrucki kl. III b

Wyjazd na zawody został zorganizowany przez Teresę Hirsz.

     


WYBORY MISTERA


       30.09.2017 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Członkowie SU zorganizowali wybory Mistera Szkoły. W gimnazjum zwyciężył Daniel Warczak,a w szkole podstawowej Marcin Garski.

     

     


Europejski Dzień Języków


             26.09.2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach naszego wydarzenia "Za rękę przez Polskę":
*uczniowie kl. II-III szkoły podstawowej stworzyli plakat reklamujący rodzinną miejscowość - Linię,
*uczniowie kl. IV-V szkoły podstawowej stworzyli plakat reklamujący Polskę,
*uczniowie kl. VI-VII napisali listy do zagranicznych rówieśników, reklamując w nich piękno literatury polskiej,
*uczniowie kl. II-III gimnazjum stworzyli plakat ukazujący walory nauki języka obcego,
*uczniowie klas II i III gimnazjum stworzyli plakat reklamujący naukę języka kaszubskiego.
Nad wydarzeniem czuwali nauczyciele języków obcych, języka kaszubskiego oraz języka polskiego.

          

     
Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką.


       Wiele miłych wrażeń i radości dostarczyło dzieciom klas 0-2 Szkoły Podstawowej w Zakrzewie spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką. Autorka książek dla dzieci przyjechała na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzepczu. Wizyta i miała na celu promocję czytelnictwa.
Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze, autorka opowiadała ciekawe opowieści, były konkursy, zagadki. Po spotkaniu była możliwość zadawania autorce pytań na różne tematy z nią zawiązane oraz można było zakupić ciekawe książki z jej autografem tj: ,,A gdzie kurka?’’, ,,Tańczące czarownice’’, ,,Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń’’, ,,Mała cyganeczka’’.

     

     

     
       Nasza szkoła otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotację w wysokości 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. Projekt przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim zakupiono ok. 900 książek. Zbiory zostały wzbogacone o nowości obyczajowe, przygodowe, fantastyczne, poradniki i inne. Obok zakupu książek zaplanowano w tym roku kalendarzowym szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole.

Drodzy Rodzice, prosimy Was gorąco, abyście zachęcali swoje dzieci do wypożyczania i czytania tych książek. Młodzi ludzie, w których zaszczepiamy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości. Dajmy szansę naszym podopiecznym, by wyrośli na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.
Wizyta u pani wójt gminy Linia

       Dnia 16.09.2017 r. klasa III b sp wraz z wychowawczynią panią Ireną Łunecką udała się do Urzędu Gminy Lini, by tam spotkać się z panią Bogusławą Engelbrecht- wójtem naszej gminy. Celem wizyty było poznanie pracy wójta poprzez przeprowadzenie z nim wywiadu. Uczniowie na swoje pytania otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze. Dzieci na koniec podziękowały pani wójt za miłe spotkanie i wręczyły laurkę. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
     

     
       15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Cały dzień był „kropkowy”. Kropka towarzyszyła nam na wszystkich przedmiotach i na przerwach. Oglądaliśmy film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Większość z nas miała stroje w kropki. Na zajęciach powstały kropkowe prace plastyczne.
       Na jednej z przerw braliśmy udział w zabawie „Oszacuj ile mam kropek”. Po szkolnych korytarzach „spacerował” parasol w kropki. Naszym zadaniem było oszacowanie liczby kropek na nim. Okazało się, że kropek było 1468. Mistrzem szacowania został Jakub Grzenkowicz z klasy III B gimnazjum, który podał liczbę 1475. W miarę bliskie przybliżenie podali również: Martyna Waldowska z kl. V a oraz Daniel Warczak z kl. II A gimnazjum. Podali, że kropek jest 1500.
Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów.

     

     

     

          


Dzień Kropki w szkole w Zakrzewie


W piątek 15 września , po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci . Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

GALERIA(kliknij, aby powiększyć)

dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki

WYJAZD DO PIEKARNI KRÓLEWICZANKA
W KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ


       Dnia 15 września 2017 klasy III SP wraz z wychowawcami- p.Ireną Łunecką i p. Marią Szulc, wyjechały do piekarni Królewiczanka w Kamienicy Królewskiej, gdzie miały możliwość obejrzenia piekarni od środka. Dzięki uprzejmości właściciela, pana Ryszarda Krause, zapoznały się ze sposobem wypieku chleba i bułek, obejrzały maszyny pracujące w piekarni. Najwiekszą atrakcją było samodzielne przygotowanie rogalików z dżemem, które następnie trafiły do pieca, a po upieczeniu dzieci mogły je zabrać do domu. Był też pyszny poczęstunek przygotowany przez właściciela oraz wspólne zdjęcia pamiątkowe. Taka wycieczka na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

     

     

          

     

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018

       Rozpoczęcie pracy w kolejnym roku szkolnym rodzi nie tylko nowe wyzwania dla uczniów w klasie programowo wyższej , ale również otwiera nową kartę historii szkoły. Zespół Szkół, w skład którego wchodziła sześcioletnia Szkoła Podstawowa im.L.Teligi i Gimnazjum nr 1, przekształcił się w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. L.Teligi z oddziałami gimnazjalnymi. Ponadto funkcję dyrektora od tej pory pełnić będzie p. Barbara Klebba.


POWRÓT