Spotkanie z policjantem Bezpieczne ferie zimowe 2018

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 26.01.2018r. w szkole w Zakrzewie odbyło się  spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.O-II z na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjanci p.Jarosław Flisikowski z Posterunku Policji w Szemudzie i p.Marek Lesner z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdyni przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających  w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili sie na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać sie na kuligu. Przypomnieli również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami.

Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Spotkanie zorganizowały:

Kamila Soroko