Warsztaty z ceramiki

17 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z ceramiki, które przeprowadzili animatorzy z Gotyckiego Ośrodka Twórczych Inicjatyw Społecznych w Węsiorach. Uczniowie miała okazję zapoznać się z warsztatem dawnego rzemieślnika i stworzyć własnoręczne, niepowtarzalne upominki z gliny. Wykonane ozdoby instruktorzy zabrali ze sobą do Grodu Gotów w Węsiorach, gdzie zostały wypalone w specjalnym piecu, a 24 stycznia wróciły do uczniów, którzy je wykonywali.

Praca z gliną spodobała się. Uczy skupienia i cierpliwości, rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną i jest wspaniałą zabawą.

Warsztaty zorganizowała Joanna Kostrzewa