Rekrutacja do klasy sportowej

Pobierz deklarację uczestnictwa w klasie sportowej

Po raz pierwszy w historii szkoły planujemy nabór do klasy sportowej, począwszy od klasy IV szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.

Zasady funkcjonowania  klasy sportowej:
  • co najmniej 10 godzin  wychowania fizycznego w tygodniu (w każdej innej klasie jest ich 4 tygodniowo obowiązkowo, w klasie sportowej jest dodatkowo 6 godzin),
  • w programie rozwijanie trzech dyscyplin sportowych:
    przede wszystkim lekkoatletyka oraz
    piłka nożna
    piłka siatkowa
  • ramowy plan nauczania pozostałych przedmiotów taki sam jak w pozostałych klasach.

Korzyści uczestnictwa w klasie sportowej:

• Stymulowanie psychofizycznego rozwoju dziecka, dzięki rozbudowanemu programowi nauczania.
  • Minimalizowanie wszelkich nieprawidłowości w budowie fizycznej dziecka w okresie wzrostu i dojrzewania.
  • Zwiększanie samodyscypliny za sprawą systematycznej pracy na sali gimnastycznej.
  • Kształtowanie niezłomnego charakteru dzięki uprawianiu różnych dyscyplin sportowych.
  • Oderwanie od nadmiernego korzystania z „dobrodziejstw” techniki (komputer, telefon, telewizja, internet).
  • Zwiększanie szans na wykrycie talentów dziecka.
  • Rozładowanie negatywnych emocji, które towarzyszą dziecku w okresie młodzieńczym, poprzez częste uprawianie sportu.
  • Kształtowanie zachowań prozdrowotnych.
  • Rozwijanie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.
  • I wiele innych pozytywnych zachowań cenionych  w dzisiejszym świecie.

W ZDROWYM CIELE—ZDROWY DUCH

Prosimy Państwa o przemyślenie wszystkich argumentów będących za zapisaniem dziecka do klasy sportowej, oraz o dostarczenie deklaracji do sekretariatu.

Wszystkich rodziców klas trzecich prosimy o rozważenie, czy chcieliby,  aby dziecko  do niej uczęszczało.

W razie pytań prosimy dzwonić pod numery:
586768513 - sekretariat szkoły
603 673 620 - p. Łukasz Łapczuk (trener i wychowawca przyszłej klasy sportowej)