LOGOPEDA SZKOLNY - Katarzyna Stolc tel. 784546232

• TERAPIA ZABURZEŃ MOWY
  • WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Diagnoza logopedyczna

Każdego roku,we wrześniu przeprowadzam w grupie przedszkolnej wstępną diagnozęw celu ustalenia stanu mowy dzieci.

Po zdiagnozowaniu u dziecka wady wymowy, przekazuję informację wychowawcom, następnie rodzicom i ustalam zasady współpracy.

Terapia logopedyczna
Zajęcia prowadzę indywidualnie lub w grupach 2-4 osobowych. Na zajęciach wykorzystuję metody dydaktyczne oparte na zabawie oraz nowoczesne formy terapii multimedialnej dobrane indywidualnie do każdego dziecka i jego problemów z wymową.

Terapia ma na celu:

• Kształtowanie prawidłowej mowy.
  • Stymulację opóźnionegorozwoju mowy.
  • Doskonalenie wymowy i korygowanie wad wymowy.
  • Wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.
  • Usprawnianie techniki czytania i pisania.
  • Wdrażanie dzieci do obcowania z literaturą i sztuką oraz twórczej aktywności słownej.

Współpraca z rodzicami

• Skuteczność terapii logopedycznej zależy od współpracy logopedy z dzieckiem oraz rodzicem, dlatego bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców w systematyczne ćwiczenie z dzieckiem. W tym celu po każdych zajęciach zapisuję w zeszycie zestaw ćwiczeń jakie powinien wykonywać codziennie do kolejnego spotkania. Brak ćwiczeń to brak postępów w terapii.
  • Rodzice mają również możliwość skorzystania z zajęć otwartych, na których mogą przyglądać się, na czym polega terapia i jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.
  • Stały kontakt z logopedą i zaangażowanie się Rodziców w program terapii pomoże osiągnąć sukces dzieciom. Dlatego zapraszam Państwa do systematycznego zaglądania do zeszytów oraz konsultacji, podczas których udzielę odpowiedzi na Wasze pytania.

Drogi Rodzicu!

• Pamiętaj: „Na udanie się do logopedy nigdy nie jest za wcześnie!”
  • Chwal swoje dziecko nawet za minimalne osiągnięcia - to znacznie zmobilizuje je do wysiłku.
  • Chwal i nagradzaj dziecko nie tyle za efekty jego pracy, ile za włożony w nią wysiłek.
  • Spraw, aby praca z dzieckiem była przyjemna dla Was obojga.

Logopeda: Katarzyna Stolc